Örgü Dantel Sehpa Örtüsü Örnekleri Ve Modelleri

Dantel sehpa örtüsü örneği

Dantel örgüleri bayanların örgü konusunda asla vazgeçemedikleri örgü modellerinden birisidir. Dantel örgülerinin bayanlar tarafından bu kadar yaygın olarak tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden birisi ise elbette şıklıklarıdır.

Özellikle sehpa ve masa örtüsü olarak kullanılan dantel örgüler kullanıldığı alanda hem şık bir görünüm sağlarlar, hem de sehpa ya da masalardaki ufak tefek çiziklerin kapatılması için oldukça elverişli parçalardandır. Bu nedenle birçok bayan dantel örgülerine evlerinde yaygın olarak yer veriyor.

İnce ve kalın farklı numaralardaki tığlarla örülen dantel sehpa örtüleri söz konusu olduğunda yapılabilecek birbirinden farklı çok sayıda modelin ve örneğin olduğunu belirtebiliriz.

Öyle ki bu durum bazen kalıplaşmış modeller üzerinden gittiği gibi, bazen ise bayanların hayal güçlerine göre farklı modellerde ve örneklerde yapılabilir. Bu nedenle her bayan kendi hayalindeki tasarımları kullanarak dantel sehpa örtüsü örebilir.

Her şeyden önce dantel sehpa örtüsü modellerini ve örneklerini yapmanın diğer örgü modellerinde olduğu gibi kolay bir işlem olduğunu söyleyemeyiz.

Birçok ev hanımı dantel örgülerini kolaylıkla yapabilir ancak daha önce bu konuda deneyim sahibi olmayan bayanlar özellikle ilk başlarda zorlanabilirler.

Çünkü dantel sehpa örtüsü yapımı deneyim ve bilgi isteyen bir iştir. Mükemmel bir dantel sehpa örtüsü ortaya çıkarmak için birçok etken bulunuyor ve bu etkenlerin tamamının göz önüne alınarak örgüye başlanması ve devam edilmesi gerekiyor.

Bu konuda ilk olarak önem arz eden konu örgünün modeline uygun olan tığ seçiminin yapılmasıdır. Bazı modellerde ince tığlar kullanılırken, bazı modellerde ise daha kalın tığlar kullanılır. Ayrıca örgünün işlenme şekli ve kullanılan ip de oldukça önemlidir.

Yorum Yaz!