Örgü el emeği harika Jile Örnekleri

çocuk örgü jile modeli

Kendi çocuğunuza ya da bir yakınınızın çocuğuna güzel bir renk seçerek hoş bir örnekten jile örebilirsiniz. Bebekler ya da küçük çocuklar için jile çok kullanışlı ve görsel olarak da oldukça hoş görünümlü bir giyim eşyasıdır.

Maliyet olarak da oldukça düşük maliyetli olmasından dolayı bir çok örnekte ve bu örneklere değişik renkler kullanarak örmeniz mümkündür.

Örmesi oldukça kolaydır. Örgü bilin ya da daha önce hiç örgü örmemiş olun fark etmez. Bir kaç denemeden sonra eliniz alışacak ve değişik örnekler örmeye başlayacaksınız.

Yüzlerce çeşit jile örneği vardır. Bunlardan birini seçip istediğiniz renkte ya da renklerde yapabileceğiniz gibi, örgü de iyiyim diyorsanız bu örnekleri değiştirerek kendiniz farklı jileler örebilirsiniz. Bir kaç tane jile örneğinden bahsedelim.

Renk size kalmış. Yakası oval ve lastik olarak örün. Boyu ördüğünüz çocuğa göre diz altında olacak şekilde ayarlayın. Uca kadar düz örgü örün.

Uç kısmında yine diz örün ama aralara kesmeler yaparak değişiklik yapın etek ucu daha hoş görünsün. Etek ucuna da ayrı bir renk ile mesela kırmızı renkte iki tane kalp örüp dikerek jileye detay katabilirsiniz.

Güzel canlı bir renk seçin daha sonra yakadan başlayarak örmeye başlayın. Yaka kısmı kare olsun. Salkım şeklinde üzüm modeli ile aşağı kadar örün. Daha sonra jilenin etek uçlarına gelecek şekilde rengarenk ipler kullanarak çeşitli çiçek motifleri örerek dikin.

Yaka kısmı hafif oval v şeklinde lastik olarak bele kadar örün. Daha sonra etek uçlarına kadar genişleterek düz örgü şeklinde örün.

Etek ucunu değişik bir renk ile iki sıra düz örün ve etek ucuna üç parmak kadar lastik örün. Yine lastikten önce ki renk ile iki sıra daha örün ve bitirin. Omuz kısımlarına çiçek detayı yaparak dikebilirsiniz.

Yorum Yaz!