Örgü El Yapımı Çok Güzel Bebek Hırka Örnekleri

El Emeği Bebek Hırka Örneği

Örgü aşkıyla yeniden merhaba yetenekli hanımlar. Kış aylarında doğan bebekler için sıcacık örgü modellerini tercih etmeniz bebeğinizi soğuklardan koruyacaktır. Kışın küçük bebekler ve çocuklar için değişik örgü modellerini tercih etmelisiniz.

Örgü her tür kıyafet için yapılabilecek bir iştir. Taytlar, hırkalar, kazaklar, çorap ve patikler, atkılar, şapkalar, eldivenler, yelekler ve daha pek çok kıyafet için örgü modelleri kullanılabilir.

Örgüler kullanılan ipin cinsine göre ve örülen şişin numarasına göre istenilen kalınlıkta yapılabilir. Ancak örgü modeller ve örgü kıyafetler bebekleri ve çocukları sıcacık tutacaktır.

Bebek hırka örnekleri örgü modelleri soğuk kış günlerinde bebeğinizi sıcak tutmak için tercih edeceğiniz binlerce çeşit modellerden oluşur.

En Basit Örgü Modelleri

Yeni başlayanlar için örgü modellerine en basit örneklerden başlamak gerekir. Daha sonra sizde yaratıcılığınızı kullanarak değişik modellerde örgüler örebilirsiniz. En basit örgü modeli düz modeldir.

İki ters bir düz olarak şişleri birbirine geçirerek yapabileceğiniz bir örgü modeli ile başlamak elinizi örgüye alıştırır.

Bebek hırkalarında dikkat edilmesi gereken nokta bebeğinizin boyundan biraz daha büyük örmenizdir. Çünkü örgü ipler cinslerine bağlı olarak yıkandığı zaman çekebilir.

Bunun dışında gözünüze örerken büyük gelen bir model bittikten sonra bebeğinize küçük gelebilir. Değişik ve basit örgü modellerinden başlamak istiyorsanız düz bir örgü ile başlayan ve yaklaşık 50 sıra yapacağınız örgüyü sırt bölgesinden başlayarak örün.

Daha sonra yaklaşık 20 ya da 25 sıra tek parça ön kısımlarını örün. Bittikten sonra omuzdan parçaları dikin. Tercih edeceğiniz sevimli bir düğme ile bebek hırkasını tamamlayabilirsiniz.

Düz örgü modeli ile örmeye başlayıp eliniz alıştıktan sonra desenli örneklerde örebilirsiniz. Ancak desenli örgü sizin için karışık olabilir. Korkmayın bu durumunda çaresi var. Artık desenli ipler satılıyor.

Yorum Yaz!