Örgü Jile Modelleri

Çocuk örgü jile örneği

Selamlar sevgili hanımlar, yine harika bir gün de birlikteyiz. Bir kaç gündür havalar oldukça soğuk. Kalın mis gibi örgü kıyafetlerimizi gardıroptan çıkartmanın artık zamanı geldi. Minik yavrularımızı da bu arada unutmadım tabi ki.

Dün düşündüm taşındım ve minik yavrularımız için tüm örgü severlerin de hoşuna gidecek olan örgü jile örneklerine şöyle bir göz attım.

Bu soğuk kış günlerinde tatlı yavrularınız için yapıp onları soğuktan koruyup, ısınmasını sağlayacak olan çok şirin örgü jileler yapabileceğiniz bir birinden güzel örnekleri anlatmak için bu yazıyı kaleme aldım sevgili hanımlar.

O zaman hadi, hemen başlayalım sevgili hanımlar örgü jile modelimizi nasıl yapacağımıza.

Sevgili hanımlar, bu soğuk kış günlerinde hemen örgü şişinizi ve de bir birinden güzel, renk renk örgü iplerinizi yanınıza alın.

Örgü jile modelimizi yapmak için ihtiyacımız olan şişler iki buçuk numaradır. Hanımlar bu kız çocuğu jilesi için kaç tane yün gerekiyor hemen söyleyeyim.

Renk renk bir jile yapmak istiyorsanız üç farklı renk ipten, ikişer tane yeterli olacaktır. Aslında burada tamamen sizin zevkiniz işin içine giriyor.

Ama tahmini benim yaptığım örneğe göre dört yumak ip gidiyor örgü jile modeli için. Örgü jilemizi iki parça halinde yapacağız; ön ve arka taraf.

Öncelikle ön parçayı yapmaya başlayalım. Örgü jile örneğimizi çıkartmak için hemen ilk ilmeği atın. Örgü jile modelimizi lastik örgü dediğimiz teknik ile yapma taraftarıyım ben.

Sebebi ise çok çabuk bitirebilmemiz. Dediğim gibi hemen yirmi çift ilmek atıyoruz. Daha sonrasında ise ilk ilmekleri attığımız renk ile bir ters bir düz devam ediyoruz.

Beş sıra da ya da on sırada bir renkleri değiştiriyoruz. Yaka kısmını yaparken yedişer ilmek atlıyoruz. Dolaysı ile jilemiz v yaka dediğimiz şekilde ilerleyecektir. İkinci parçayı yaparken ise on iki ilmekten sonra yaka kısmını keserek yukarı çıkartıyoruz.

Yorum Yaz!