Örgü krem rengi şal yapılışı

örgü şal modeli

Hanımlar nasılsınız! Bahar aylarında şık abiyelerinize şıklık katmak için ördüğüm şal modelimin nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.

İpimin çeşidi; beyaz şal pipirikli ip,  salaş olması için 6 numara şiş kullandım. Bu modeli yanlamasına yani kola gelecek olan kısımdan şişle bir tarafını arttırarak diğer tarafını ise sırta gelecek olan bölüm dümdüz örülüyor.

Arttırma işlemi tek taraflı yaptıktan sonra bu kez de bir yani eksilterek ilmek alıp artmak yerine ilmek almadan eksilterek üçgen modelini yakalamaya çalışıyoruz.

Modelimin bir kaç tane yakın uzak şalın bitmiş halinin resimlerini çektim.

Resimlere göz atarak modelin yakından yapılış halini inceleyebilirsiniz. Örgü işlemi tamamlandıktan sonra sıra şalımızın kenarlarını süslemeye geldi ipi belli bir ölçüde göz kararı olarak ölçüp makasla ipi keserek şalın uç kısımlarına bağlayarak püsküllerimi yaptım.

Ben şalımı ördüm bitirdim sıra sizde hadi krem rengi şal modelimi inceleyin şıklığınıza şıklık katın…Özellikle bahar aylarında kıyafetinizle harika bir uyum sağlayarak, tüm dikkatleri üzerinize çekmeyi sağlıyor.

Dilerseniz başka renk ip kullanabilirsiniz. Krem rengi yerine siyah yada beyaz renkli ip kullanabilirsiniz. Elimden geldiğince temel örme tekniğinden sizlere bahsettim. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

Yorum Yaz!