Örmesi Kolay Anlatımlı Yıldızlı Lif Modeli Yapılışı


Merhaba bugünkü yazımda yapımı kolay yıldızlı lif modelini anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi yıldız modeli örgü lifler içerisinden en çok tercih edilen modeldir. Ben bu modeli nişanlı olan kız kardeşimin çeyizine yaptım. yıldız lif örneğini altı numara tığ ve üç renk iple işledim. Günlük kullanım için olsun hediyelik olarak olsun çok güzel ve değişik bir lif modeli. Şimdi size kız kardeşim için ördüğüm yıldızlı lif modelimi anlatıyorum.

Modelime tam orta kısımdan başladım. Sekiz tane sıkı zincir çekiyorum ilmeksiz olarak birleştirerek yuvarlak yaptım.

Bol ilmek alarak üçerli dolgu doldurdum. Resimde gördüğünüz gibi altı tane dolgum var. Her sıra doldurduktan sonra üç tane zincir çekerek bolluk bırakıyorum ki toplanıp büzük olmasın diye.

Daha sonra modelin etrafında dönerek arttırarak işliyorum. Her artırmada üç tane çektiğim zincirde modelin rahat esnemesi için üç yada dört zincir çekiyorum.

Dikkatli baktığınız da modelin çok güzel ve kolay olduğunu göreceksiniz ben bir saat içerisinde bitirdim. Arttırarak yaptığım modelde çiçek modeline geldiğimde yeşil ve mor rengini kullandım.

Alttan arttırarak yaptığım yıldız modelinin üst kısmını yanı çiçekli bölümünü işlerken eksilterek yaptım ki yıldız modeli ortaya çıksın diye..

Kız kardeşim çok beğendi hatta başka renklerde yaparak ona hediye etmem için üsteledi. Sizlerde isterseniz kendiniz için yada kardeşiniz için örebilirsiniz.

 

Yorum Yaz!