Örnek Bebek Patik Örnekleri

Örnek bebek patiği örneği

Tığ işi yapılan bir bebek patiği örneğini paylaşmak istiyorum. Bu tip modellerde patiğin tabanını doğru yapmak önemlidir. Üzerini bir şekilde süslemesi daha kolay oluyor. Bende tabanı anlatarak başlayacağım. Öncelikle ince 9 numaralı bir tığ kullanıyorum.

25 tane zincir çekerek başlanır. Geriye doğru 3. ilmeğin içine 6 dolgu yapılır. Zincirlerin devamına ise 20 tane dolgu yapın.

Son 21. ilmeğin içine yine 6 tane dolgu yapıp geri dönün. Şu an ilk sırasını oluşturdunuz. Sonra 20 dolgunun üzerini dolduruyoruz.

6 dolgunun üzerine gelince 2’li dolgu yapıyor ve 20 tane dolguyu tek tek doldurun. 3. sıraya geldik bile. 3. Sırada 12 adet dolgunun içine bir tane ikili bir tane tekli dolgu yapın. Minik bebek patiğimizin tabanını böylece örmüş oluyoruz.

Taban bittikten sonra da iki sıra yaptığımız her dolguya bir tane dolgu yaparak iki sıra farklı renk örülebilir. Ben taban rengini yeşil renk, son iki sırayı beyaz olarak tercih ettim.

2 sıra beyaz bittikten sonra pembe renkli bir iplikle başlangıç noktasından 5 ilmek geriden başlayıp iki ilmeği bir toplayıp 16 tane dolgu yapın.

İkinci sıraya çıkıp aynı şekilde devam edin. 3. sırada 8 ilmeği birden toplayıp önü bitirin. Ön tarafın üzerine 6 sıra da düz örülür. Bu yaptığınız patiğin ön kısmı oluyor.

Patiğin arka kısmını ise pembeden geriye kalan kısımları sık iğne ile bilek kısmına kadar örün. Ben yine bunun için farklı bir renk tercih ettim.

Spor ayakkabı tipinde bir patik olduğu için bağcıkları için 100-150 tane zincir çekip bağcık yapabilirsiniz. Hatta tabandan sonra örülen beyaz kısımdan da pembe iple bir sıra geçinde görünümü iyice spor ayakkabıya benziyor. Örmesi kadar bittiğinde ki görüntüsü de çok hoşunuza gidecek. Şimdiden iyi günlerde kullanılsın.

Yorum Yaz!