Rengarenk göz kamaştıran Örgü Bebek Patikleri

Renkli bebek patiği örneği

Evet sayın bayanlar. Hepimizin zaman zaman ihtiyaç duyduğu bebek patik modellerini yapmak için sizlere elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve bazı modellerin yapılmasında uygulanacak teknikler konusunda bilgilendirme yapacağım.

Öncelikle son zamanlarda birçok annenin ve çocuğuna giydirmek için aradığı veya yapmaya çalıştığı Karpuz Dilimli bir Bebek patiğini göstermeye çalışacağım.

Elbette günümüzde birçok bayan hayatı boyunca hiçbir örgü işi ile haşır neşir olmamış olabilir. Bu yüzden ben bu işe en baştan başlayarak anlatmaya çalışacağım.

Örme işlemine başlamadan önce öncelikle ihtiyaç duyduğumuz maddeleri sıralıyoruz. Özellikle ip konusunda herhangi bir kalıp yok. Fakat 4 numara bir şişin olması şarttır.

Öncelikle patiğimizi iki renkten yaparsak göze daha hoş gelir. Bu yüzden size beyaz ve pembe renkten oluşan bir renk tercihi ile işe koyuluyoruz.

Örmeye başlamak için pembe ipi alarak tam 25 tane ilmek hazırlıyoruz. Söz konusu örme işlemimizde haroşa tekniğini kullanarak başlayacağız.

Hazırlayacağımız bu 25 ilmik sonunda yer alan ilmeği bağlıyoruz. Bu hazırladığımız ilmek üzerine tam 25 sıra düz bir şekilde yukarıya doğru örme işlemini uyguluyoruz.

Bunun yanı sıra arka tarafa da 25 ilmek öreceğiz. Bu örme işlemi de düz olacak. Bu sırada yaptığımız örgüler ile toplam 25 adet sıralama yaparak arkalı ve önlü bir şekilde örüyoruz.

Bu işlemin ardından 25 ilmeğin en başındaki 10 ilmeği makas ile kesiyoruz. Geriye kalan ilmekleri de düz bir şekilde örüyoruz.

Bu işlemin ardından ön ve arka tarafa tam 3 sıra örme tekniğinde haroşa kullanarak düz bir şekilde örüyoruz. Bu işlemin ardından beyaz ipliğimizi ekleyerek işleme devam ediyoruz.

Bu sırada örme işleminde dikkat edilecek husus ise beyaz rengin kullanılmasındadır. Önemli olan nokta ön tarafta beyazın düz, arka tarafta ise ters bir örgü yapmamız gerektiğidir.

Bu işlemin ardından pembe ipimiz ile tam 3 sıra önlü ve arkalı bir şekilde örme işlemine devam ediyoruz. Bu örmede yine Haroşa tekniğini kullanıyoruz.

Bu işlemin asıl amacı ise tam 3 er sıra beyaz ve pembe iple tam 4 örme kullanıyoruz. Bu işlemin ardından birleştirme işlemi için iğneden yardım alıyoruz.

Yaptığımız örgüde bitirme işlemini ise ön taraftayken tamamlıyoruz. Elbette burada dikkat edilmesi gereken husus ise örme işleminin belli olmamasıdır.

Buna çok dikkat ediyoruz. Daha sonra örgümüzü uç kısımlarından batırarak büzme işlemini yapıyoruz. Daha sonra karşı kısım ile birleştirme işlemini yapıyoruz.

Yorum Yaz!