En Güzel Rengarenk Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri


Sevgili anneler bebekleri için her zaman her şeyin en iyisini ve en rahat olanını isterler. Bunun için ellerinden geleni yaparlar daha bebekleri doğmadan bebeklerinin rahatı için ve kış aylarında sıcacık olmaları için rengarenk bebek örgü battaniyesi modelleri örmeye başlarlar. Sevimli ve değişik desenler örerek göze daha güzel görünmesin anneler için çok önemlidir.

Örgü bebek battaniyeleri annelerin kendileri örüp emek verdikleri için değerlidir. Bebeklerinin yataklarında sıcacık uyumaları ve örgü battaniyelerin sıcacık tutmaları biz anneler için çok önemlidir. Bebek battaniyelerinin kız veya erkek bebeklere uygun olan renkleri seçip örmek en uygunudur.

Erkek bebekler için en çok tercih edilen renkler mavi, lacivert, yeşil renk tonları kullanılırken kız bebekler için ise pembe, lila, ebruli, kırmızı tonlar ile örülen bebek battaniyeleri kullanılmaktadır.

Unisex bebek battaniyelerinde ise siyah ve kahverengi tonlarındaki ipler kullanılmaktadır. Anneler kendi yaratıcılıklarını kullanarak da renkli ipleri birbirine karıştırıp değişik desenli bebek battaniyeleri örebilirler.

Erkek bebekler için örülen bebek battaniyelerinde değişik figürlü hayvan desenleri kullanıp bebek battaniyesini daha şirin bir hale getirebilirler.

Kız bebekleri için örülen bebek battaniyelerin de ise pastel tonlardaki yünlerde kullanılmaktadır. Şirin hayvan desenleri, çiçekli desenler, uğur böcekli desenler ayrıca mobilyalarına ve odasına uygun olan renk tonları ile bebek battaniyeleri örülebilir.

Kız bebekler için örülen bebek battaniyeleri ayrıca boncuk, kurdele, dantel, farba gibi detaylarla da süslenip daha da şirin ve güzel görünmesi annelerin hoşuna gitmektedir. Anneler bebek battaniyesi örerken ister şiş ister tığ kullanabilirler.

Tığla örülen parça, parça motifli bebek battaniyelerinin görünümü de çok güzeldir. Tığ ile örülen bebek battaniyeleri hem şık görünümlü olmakla birlikte örmesi de çok kolaydır.

Örgü bebek battaniyesini şiş ile düz ördükten sonra kenarlarını tığ ile geçip ve üzerine çiçek motifleri örerek renklendirebilirsiniz.

Rengarenk Bebek Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri: Düğmeli tulum tırtıl bebek battaniyesi modeli, yaprak modeli bebek battaniyesi, baykuş modeli bebek battaniyesi, çiçek desenli motifli renkli bebek battaniyesi, kadife ip ile örülen bebek battaniyesi, kelebek desenli tığ ile örülen bebek battaniyesi en çok örülen ve kullanılan bebek battaniyesi çeşitleridir. Anneler emek verip ördükleri bebek battaniyelerini büyük bir keyif ile kullanmaktadırlar.

Yorum Yaz!