Rengarenk Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Ve Kolay Yapımı

rengarenk bebek örgü battaniye

Bugün, güne çok güzel başladım sevgili arkadaşlar. Dışarıya şöyle bir bakın, bembeyaz bir kar örtüsü her yeri kaplamış. Tam da elinize ipinizi, tığınızı, şişinizi alp örgü örme havası yok mu sizce de? Hadi bakalım, bugün de minik yavrularımız için güzel el emekleri ortaya çıkaralım diye düşündüm.

Ben herhangi bir model aklımda olmasa da oturduğum yerde, elime beğendiğim cıvıl cıvıl bir top ipimi, şişimi, tığımı aldım. İnanın bir iki saat sonra, o örgünün kimin olduğu hangi Modelle yaptığım şekilleniyor.

Bu aralar örgü battaniyeler çok moda. Hem çok kullanışlı hem de oldukça şık duruyor. Yapımı da çok kolay olan bu battaniyelerden tatlı mı tatlı bebeklerimize de yapmak istedim ve başladım.

Bu maceramızda ben tığ kullanmak istiyorum. Tığ ile de gayet kolay bir şekilde yapabileceğiniz rengârenk örgü bebek battaniyesi modelleri oldukça da ergonomik bir yapıya sahipler.

Örgü Bebek Battaniyesi Modellerinin Kolay Yapımı

Çocuklarımızın eşyalarını rengarenk seçmeye mutlaka özen gösterin. Çünkü renk seçimleriniz ile onların motor gelişimini ve de hayal gücü gelişimini etkileyebilirsiniz.

Evet, örgü bebek battaniyesi yapımı için ip renginizi seçtiyseniz eğer, kolay bebek battaniyesi yapımına başlayabiliriz. İlk olarak şunu belirtmeliyim ki bu battaniyeyi kendiniz için, ya da diz battaniyesi olarak da yapabilirsiniz.

Sekiz numara bir tığ ile yapabileceğiniz örgü bebek battaniyesinde tek bilmeniz gereken zincir çekmek.

Zincir çekmeyi bilen herkesin kolayca yapabileceği bu battaniyede tüm battaniye bitene kadar zincir çekip, ilmekleri birleştirmek.

Rengarenk ipler ile yapacağınız bu bebek battaniyesinde, istenilen boy ve de ene kadar zincirlerinizi çekmelisiniz, daha sonrasında ise çektiğiniz zincirin içinden ipi geçirip üç zincirde bir ipi yutmalısınız.

Bu basit bebek battaniyesinin tek numarası, muhteşem ip renkleridir. Seçeceğiniz ipler ile harka battaniyeleri kısacık sürelerde yapabilirsiniz.

Yorum Yaz!