Sakallı İpten Bebek Patiği Nasıl Yapılır Kolay Anlatımlı Model

sakallı ip ile bebek patiği yapılışı

Sakallı ipten yapılan bebek patik modelimin yapılışını elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışacağım. Minik ayakları soğuktan koruyan patiğimiz, bebeklerimizin ayaklarında kendileri gibi şirin, tatlı ve göz alıcı duracağa benziyor. İşlemesi oldukça basit ve gerçekten çok kolay bebek patiğime gelin hep beraber örmeye başlayalım.

Sakallı İpten Bebek Patik Yapımı

Örgümde kız çocuklarına göre pembe renkte püsküllü nakonun bonbon ipini ve 5 numaralı şiş kullanmayı tercih ettim. Hanımlar sizde 4 ya da 5 numara şiş ile istediğiniz renklerde sakallı ip patiğini örebilirsiniz.

İlk patiğimin ilmeğini 5 numaralı şiş ile başladım. Birinci sıramı 1 örüp 1 artırıyor, daha sonra 12 örüyorum tekrardan 1 arttırıyorum.

Bir örüyor tekrar bir arttırma yaptıktan sonra 12 örüp bir arttırmaya devam ederken 1 örgüde ilk sıramı tamamlıyorum.

Üçüncü sırada sürekli 1’e arttırarak sırayla, 2, 12, 3, 12 ve 2 örerek üçüncü sıramı da tamamlamış oluyorum. 5 ve 7. sıralarda yine aynı mantık üzerinden sürekli 1 artırma yapıyor,

1 örüp 5 ve 7 arttırıp tekrardan 12, 7, 3, 4 örmüş oluyorum. Çift rakam üzerinden gittiğim örgüm de 2, 4, 6 ve 8. sıralar düz örgü örüyoruz.

9 ve 14’e kadar ki sıramızda düz örgü örerek 22. sıraya gelene kadar 15. ilmekten 2 ilmeğime bir ipimi alarak 7 örgü örüp tekrar 2 ilmeğimi bir alıp ilmek kesmiş oluyoruz.

16 ve 18. sıraları düz örmeyi unutmayalım. 5 numaralı şişime nako ipimi geçirerek düz örgümü örüyor ters örgü de 2 keserek bir arttırıyorum. Pirinç örgü eklemek isterseniz eğer istediğiniz sıra kadar örebilirsiniz.

Süs olarak kurdele kullandım. Süsleme işi artık sizin göz zevkinize ve hayal gücünüze kalmış bir durum.

Kurdelemi delikli kısımdan geçirerek patiğimi sizlerle beraber bebeklerimize örmüş oluyoruz.

Yorum Yaz!