Seçtiğim En Güzel 9 Adet Çiçekli Havlu Kenarı Modelleri


Havlu kenarlarına duyulan ilgi arttığı için, tekrar çiçekli havlu kenarı örnekleri hakkında bir yazı kaleme alma gereksinimi hissettim. Umarım merak ettiğiniz tüm noktalara ışık tutmuş olabilirim.

O zaman tüm havlu modelleri içerisinde en çok tercih edilen havlu modeli olan çiçekli havlu modellerini anlatmak ile işe başlayalım.

Tüm genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazlarından olan çiçek modelli havlular son günlerde oldukça moda. Çeyiz modasını yakından takip eden her anne gibi benim annemde çeyizim için oldukça çok havlu modeli araştırmış ve çiçekli havlu kenarlı modellerinden de yapmıştı.

Bu gün havlu modellerinde hem geleneksel hem de modern çizgilerin nasıl yansıtılacağını ele alacağız.

Hem Geleneksel Hem De Modern Çizgiler Taşıyan Havlular

Çeyizlerin vazgeçilmezi olan her parça için kullanılan materyal oldukça farklı tarzla yaratabilecek bir etkiye sahiptir hanımlar. Havlu kenarları yapımında kullanacağınız ip ve de ipin renkleri bu konuda çok önemli.

Dolayısı ile çiçekli havlu kenarı modellerinde banyonuza uygun ip renkleri seçmeniz de büyük fayda var.

Gerçek çiçek renkleri ile oluşturacağınız her bir motifte o muhteşem el emeği hazzını almak kadar keyif veren başka bir şey yok. Eminim şimdiden gözünüzde canlanmaya başladı bile.

Birbirinden farkı modeller ile yapabileceğiniz çiçekli havlu kenarı örnekleri ile ilgili çok sayıda seçeneğiniz var. Ancak ben bu aralar papatya modeline takmış durumdayım.

Tığ ile yapacağınız bu havlu kenarında, kullanacağınız ip rengi doğal olarak beyaz ve de sarı olmalı. Ama derseniz ki ben her kes gibi değilim zevklerim, tercihlerim farklı, o zaman tüm renkler sizin hanımlar.

Daha önceki yazılarımızdan da biliyorsunuz ki çiçekli havlu kenarı modellerinin temelinde tığ ile çekeceğiniz zincirler vardır.

Bu zincirlerin, yapacağınız çiçek modelinin ve de havlu ebadının ölçüleri ile aynı oranda sık ya da gevşek çekmek sizlere kalmış.

Yorum Yaz!