Sen Ve Ben Havlu Kenarı Örneği

Yazılı havlu kenarı örneği

Merhaba el emeği seven hanımlar, yine bir dantel ve bir birinden güzel çeyiz örnekleri ile karşınızdayım. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda biraz araştırma yaptım. ve görüm ki, nasıl kılık kıyafet modası sık sık değişiyor ve de yenileniyorsa çeyiz modası da aynı şekilde yenilenmekte ve de değişmekte.

Bugün yeni evli çiftlerin sık sık tercih ettiği havlu kenarı örnekleri hakkında sizlerle bir paylaşımda bulunmak istedim. Havlu kenarı örnekleri kullanım alanına göre ve de hediye edilecek kişilere göre farklılıklar göstermektedir.

Nişan havlusu, nişan bohçası havlusu, sünnet havlusu, damat havlusu, gelin havlusu, çeyizlik havlular, gündelik için kullanılacak havlular ve de daha fazlaları..Bu havlular arasında oldukça popüler olan bir diğer havlu da sen ve ben havlularıdır.

Mutlu bir yuva kurma yolunda olan çiftlerin olmazsa olmazlarından olan, sen ve ben havlusu, gelin ve damadın hayırlı bir evlilik yapmasını ve de bu birlikteliklerinin bir simgesi olarak gelin çeyizine yapmak.

Gelin annelerinin, kızlarının çeyizlerinde mutlaka bulundurdukları sen ve ben havlusu yapımı da oldukça basittir.

Sevgili hanımlar gen çiftlerin mutlu bir beraberliğe yol aldığının bir simgesi olarak yapılan bu havlular birçok tekstil merkezlerinde, çeyiz çarşılarında bulunmaktadır.

Buralarda bu gelin ve de damat desenli, baskılı havlulardan bulamazsanız eğer, beyaz bir havlu kenarına da benim yaptığım örneği dikebilirsiniz. Öncelikle atmış numara beyaz ve de siyah iplere ihtiyacımız var. İkinci olarak ise yirmi bir numara tığ gerekmektedir.

Sen ve ben havlusunun örneğini çıkartırken unutmayın ki bu örnek beyaz gelinlik ve de siyah damatlığı simgelemektedir.

Hemen yetmiş altı zincir çekerek örneğe başlayalım. Her gelin yani beyaz iple yaptığımız dolgular on zincirde bir yerini siyah ipe bırakacak hanımlar.

Her on zincirde bir dolguyu tamamladıktan sonra tek zincir bırakarak diğer motife geçeceğiz. Böylece yedi motiften oluşan gelin ve de damadı simgeleyen harika bir, sen ve ben havlu kenarı örneğine sahip olabilirsiniz artık. Umarım bu havluyu hayırlı günlerde kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz!