Tığ İşi Mavi Beyaz İple Ördüğüm Motifli Bebek Battaniye Modeli

Mavi beyaz bebek battaniye örneği

9 yıl önce ilk kızıma örmüş olduğum tığ işi motifli bebek battaniye modelini sizlere anlatmaya çalışacağım. Neden kız çocuğuna mavi beyaz renk ördü diye düşünenler için açıklama yapayım erkek beklerken kız çocuğum oldu o yüzden.

Daha önce örmüş olduğum tüm bebek battaniyelerini tek tek resim çekerek ilerleyen zamanlarda sizlere yapılışlarını kolay bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Resimde görmüş olduğunuz tığ işi bebek battaniyesini 6 numara tığ ile colors iplik kullanarak ördüm.

Gelelim modelimizin yapılışına küçük motifler halinde örerek daha sonra birleştirme yaparak ilerleyen modellerimden bir tanesi tığ ile olduğu için yapılışı biraz uzun sürebilir. Ben renk olarak beyaz mavi tercih ettim.

Sizlerde pembe beyaz mor beyaz daha farklı renklerde şahane modeller elde edebilirisiniz. On tane sıkı zincir çektim birleştirdim ben beyaz ipi içerde kullandım üçerli dolgu doldurdum ilmek arttırarak dolanarak motifi tamamladım belli sıra sonrada mavi renge geçtim.

İki sıra da mavi işledikten sonra motifim tamamlandı her işlediğim motife bir yenisini daha ekledim. Battaniyemin tamamı bittikten sonra en son etrafını bütün bir şekilde iki sıra beyaz son sırayı da kirpik bırakarak mavi iple örerek tamamladım.

Yorum Yaz!