Tığ İşi Modelleri

Tığ işi havlu kenarı modeli

Tığ işi modelleri denilince akla ilk olarak gelen şey şüphesiz evlenecek olan genç kızların çeyizleridir. Çünkü çeşitli model ve örneklerde yapılan tığ işi modelleri bayanların çeyizlerinde olmazsa olmaz olan nadir parçalar arasındadır.

Yapması oldukça zor olan tığ işi modelleri ile birbirinden farklı çok sayıda parçalar elde edilebilir.

Bu nedenle bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilerin tığ işi modellerini yapabilmeleri için bir süre bu konuda deneyim sahibi olan kişilerden destek alması gerekir.

Tığ işi çalışmaları arasında oldukça önemli olan ve birçok kişinin yaygın olarak tercih ettiği modellerden birisi kat kat çiçek modelidir.

Bu modelde çiçek motifleri yaprakların kıvrımlı hale getirilmesi ile yapılır. Gerek şık bir örtü, gerekse güzel bir aksesuar olarak kullanılabilecek olan tığ işi modelinde kişiler zevklerine göre istedikleri renkte ip kullanabilirler.

Unutmadan kat kat çiçek modeli yapımı için kalın tığ kullanılması gerektiğini de belirtelim. Aksi halde ince tığ ile yapılan örgülerin istenilen sonuçları vermeyeceğini unutmayın.

Tıp işi olarak yapılan diğer modellerden birisi de motifli el çantası modelidir. Bu modelin yapılması için öncelikli olarak ayrı bir şekilde gereken sayıda kare parçaların tığ ile örülmesi gerekiyor.

Sonrasında ise örülen kare parçaların dikkatli bir şekilde birbirlerine birleştirilmesi sonucunda çiçek motifli el çantası modeli ortaya çıkmış oluyor.

Ayrıca çantanın parçalarını birleştirdikten sonra çantanın iç kısmına astarlık güzel bir kumaş koymayı da unutmamak gerekiyor.

Son olarak çiçek motifli el çantası modelinde aynı renkler kullanılabileceği gibi, iki ya da üç rengi birlikte kullanarak daha renkli ve göze hitap eden bir tığ işi modeli yapabileceğinizi belirtelim.

Yorum Yaz!