Tığ İşi Örgü Oyuncak (amigurumi) Örnekleri

örgü oyuncak amigurumi

Gününüz bu kez de çocuklarımıza oyuncak yaparak güzelleşecek hanımlar. El yapımı oyuncaklar son zamanlarda daha sağlıklı ve eğlenceli olduğu için tercih edildiğini fark ettim. Ben de hemen sizler için oyuncak bebek yapımını anlatacağım.

Anlatacağım bebek modeli kız çocukları için daha çok tercih edilir ama siz isterseniz saç koymaz ve başka renkler tercih ederek erkek çocuğu görünümlü oyuncak olarak da değişik tarzlar ortaya çıkarabilirsiniz. Biz hamarat hanımların elinden her şey gelir, inanıyorum.

Tığ işi oyuncak bebek yapımı

Baş kısmıyla başlayacağız. Burasını oldukça sıkı örün. 3 zincir, 6 sık iğne, 12 sık iğne, 24 sık iğne, 36 sık iğneyi toplamda 9 sıra olacak şekilde yapın. Saç kısmını söylediğim gibi dilerseniz monte edin. Şimdi sırada saçlar var. Her ilmekten saç geçireceğiz.

Saçlar bitince 28 sık iğne ile başlayarak 23 sık iğneye kadar eksilteceğiz. Yüz bölümünü işleyeceğiz ve içini elyaf ile dolduracağız.

Kafası kalıp gibi olana dek sıkıştırın elyafları hanımlar bu çok önemli. Sonra 18 sık iğne, 11 sık iğne ile boyuna geçiş yapıyoruz. Sonrası çok sert örülmesin. 22 sık iğne ile elbiseye geçiş yapacağız.

Bebeğin gövde bölümü

22 sık iğne ile omuz bölümünü örün ve 6 kıra daha 22 sık iğne örerek kollara geçeceğiz. 3 zincir, 4 sık iğne, 8 sık iğneyi toplam 11 sıra yapacağız ve kolları dikeceğiz.

22 sık iğne, 22 sık iğne daha örüp etek ve bacak kısmını birleştireceğiz. 22 ilmek örülüp her zaman batırılan yere değil de sadece ilmeğin içe yakın olan ipini alacağız ve elbisenin eteğine geçeceğiz.

15 sık iğne yapıp içe doğru kıvıracağız. Gövdeyi elyafla doldurup 8 sık iğne ve 4 sık iğne yapıp eteği kapatıyoruz. Bacaklar için de kol iyi aynı yaptım, aynı işlemi siz de uygulayınız.

Yorum Yaz!