Tığ İşi Örnekleri ile çeyizlerinizi süslemeye ne dersiniz?

Tığ işi örneği

Tığ İşi model olarak sizlere bir sürü şey söyleyebilirim. Neredeyse giydiğiniz her türlü ince ya da kalın olmak üzere elbise, nevresim, yastık kılıfı, gibi bir sürü şeyde tığ işi kullanılır.

Tığ işi kolay desem kimine göre değişir, çünkü tığ işleri genel olarak iyi tecrübe ister kalın ve ince tığ nasıl yapılır bilgiye ihtiyaç yada güzel bir tekniğe ihtiyaç vardır, kolay değildir yani zaman alır.

Kalın tığ işi inceden kolaydır çünkü inçe çok vakit alır elin yatkınsa ikisini kolay yapabilirsin ama bu işin tecrübesini alan birisi ince tığın daha uzun zaman alacağını bilir, tabi buda ne yapacağına bağlı olarak değişir bir sürü örnek çeşitleri vardır çünkü.

Genel olarak piyasaya sürülen tığ ipleri ise bir çoğu pamuk iplikleri ile yapılmaktadır. Kolay yapımdan çok teknik isteyen bir iştir yani.

Bu ürün ile ilgili olarak battaniyeler patikler bebek üstü gibi birçok alternatif mevcuttur. Bu modeller ile bir sürü şey yapabilirsiniz. Önemli olan hayal gücü ve tekniktir.

Tığ işi nerede kullanılır? Aslında bunun için en önce aklıma baş örtüsü geldi.

Kadınların günlerde yaptıkları sade kenarı düz bir baş örtüsü kadınlar genle olarak o kenarlar bir model yaparlar ve başlarında daha güzel durmasını isterler bundan dolayı da kenarlarına çiçek yıldız üçgen gibi değişik hayal gücüne bağlı ya da örnek çalışmalar yaparlar bu şekilde o baş örtüsünün daha göz dolduran bir çeşit ortaya koymasını sağlarlar, yani göz zevkini tatmin etmesini sağlamış olurlar.

Buradaki en ince ayrıntı o başörtüsüne uyan renkleri almak ve bunlarla yapmak o desenleri tabi istersen mağazalardan uğraşmadan alabilirsin bu ürünleri.

Yorum Yaz!