Tığ İşi Pembe Ve Beyaz Renkli Örgü Lif Yapılışı


21 numara tığ nako lif ipi ile pembe beyaz renk olarak kendim çıkardığım tığ işi lif modelinin yapılışını sizlere detaylı anlatıyorum. Yapımı çok kolay, zaten daha önce tığ işi lif ören bayanlar modele bakarak zorlanmadan direk örebilir .

İlk Önce parmağımıza ipi saralım, tığı ipin arasına alarak bir tane zincir çekelim. Bir zincir daha çekerek sağlamlaştıralım. Daha sonra tığda olan ipi biraz bollaştırarak bol olarak tığ’a üç ilmek alalım son aldığım ilmekle hepsini birleştirdim bir zincir daha çektim hepsini topladım. Aynı şekilde üst kısmını da bu şekilde yaparak on sekiz tane dolgulu büyük bir zincir elde etmiş oldum.

Hepsini tamamladıktan sonra son dolguyu da yaparak dip kısmına batarak bol ilmekler alarak orayı da doldurdum bir ilmek daha aldım hemen yan kısmın da dolgunun dibine batıp orayı da aynı şekilde  doldurdum.

Tığ İşi Pembe Beyaz Lif Modeli

Bütün dolguları tek bir seferde tığdan bir ilmekle boşaltıp tek bir zincir çekerek bütün ipi tığdan çıkarttım.

Aynı işlemi bu şekilde devam ettirdim. Daha sonra beyaz bölüme geldiğim de pembe kısmı üç sıra dolgu doldurarak tamamladım. Beyaz ipi pembe ipe bağladım. Aynı şekilde beyazı ortaya getirerek ördüm.  Beyaz ip her zaman iç kısımda kalarak ortada görünmeyecek şekilde bıraktım. Aynı sıra devam ettikten sonra pembe bölümü de ördüm. Eşit olması için örgü ilmeklerini saydım. Son olarak kenar kısımlarını beyazla örerek farklı olmasını istedim.

Beyaz ipi kenardaki dolgu bitimlerine bakarak üç  bol zincir elde ettim tek bir zincirle topladım bir tane bol ilmek aldım sık zincirle topladım aynı şekilde bir kere daha yapıp hemen dip kısmına batarak  kirpiğini yaptım. Dört kısmında bu şeklide dönerek tamamladım umarım sizlerde beğenerek yaparsınız .

Dilerseniz sizlerde benim gibi tığ işinden hem banyolarınıza hem kızlarınızın çeyizlerine iki renkli örgü liften örebilirsiniz. Ben renk olarak pembe ve beyaz ip tercih ettim. Siz isterseniz mavi beyaz, yada kırmızı beyaz tercih edebilirsiniz. Bu durum tamamen siz kızların zevkine kalmış. Takıldığınız yerler olursa hiç çekinmeden bana sorabilirsiniz. İster konuma mesaj yazabilir, dilerseniz iletişim bölümden yardım isteyebilirsiniz.

Yorum Yaz!