Üç Renkli Tığ İşi Anlatımlı Bebek Battaniyesi Örneği


Merhaba değerli ziyaretçilerim. Yeni bir örgü bebek battaniyesi örneği ile karşınızdayım. Üstelik ‘’ Anlatımlı ‘’ olarak! İnternet sitelerinde anlatımdan daha çok model ve örnekler var. Bu eksikliği gidermek ve örgüye yeni başlayanlara yardımcı olmak adına sitemde daha çok açıklamalı örgülere yer veriyorum.

Bebeğime özel olarak yapmış olduğum 3 renkli tığ işi bebek battaniyesi örneğini sizlerle paylaşıyorum.

6 numara orlon tığ ile çok kalın olmayan yün ip ile yaptım.  Modelimde üç renk ip kullandım.  Sarı açık mavi ve beyaz şimdi sizlere yaptığım bebek battaniyesinin yapılışını anlatacağım.

Modelimin orta kısmına başlamak için 10 tane zincir çekerek yuvarlak yaparak birleştirdim. Bir ilmeği üç kerede ilmeği bırakarak üç tane dolgu dolduralım dört taraflı yaptım ki arttırdığım zaman sıkı olursa büzüşür model çok kötü olur.

Örmüş olduğum bebek battaniyesi  gerçekten çok kullanışlı ben küçük kızım için örmüştüm. Nereye gidersem yanımda götürüyorum vazgeçilmezim oldu diyebilirim. Tam bir kurtarıcı çünkü ben iç kısmına pikocudan çarşaf diktirdim.

Bebek battaniyenin modeli daha çok belli oldu resimde gördüğünüz gibi yapılışı zor değil biz hanımların isteyip de yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Sizlerde benim gibi kafasına koyduğunu yapanlardansanız,  bu sevimli bebek battaniye modelini büyük bir keyifle zorlanmadan örebilirsiniz.Kış aylarında özellikle soğuk havalarda dışarıya bebeğinizle birlikte çıktığınızda battaniyeler tam bir kurtarıcı oluyor. Hazır satın almak istemeyen anneler, evlatlarına bu güzel üç renkli tığ işi battaniyeden örebilirler.

Yorum Yaz!