Üçgen Siyah Beyaz Renk Lif Örneği Yapımı


Merhaba hanımlar mutluhanimlar.com sitesinden hülya ben bugün sizlere eşime ördüğüm siyah beyaz üçgen lif modelimi nasıl ördüğümü anlatmak istiyorum. Eşim Beşiktaşlı olduğu için ona özel olsun diye siyah beyaz iple ördüm. Dilerseniz sizlerde eşlerinizi biraz olsun şımartmak için onların tuttuğu takımın rengine göre iplerle bu modeli örerek sürpriz yapabilirsiniz.

Siyah beyaz lif modelimin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. Modelin en uç kısmından iki zincir çekerek biri bol olacak şekilde içerisini dört kere batıp çıkarak bol olarak doldurun. Dolgu yaptıktan sonra tek bir seferde sıkı zincir çekin nohut şeklini alsın. Aynı işlemi üç kere dolgu yaparak devam ettirin.  lifi yana doğru çevirin zinciri bol bırakın ve üstünü işlemeye başlayın her sırada iki ilmek arttırarak örün ki istediğimiz şekli yakalayın.

İlmekleri her sırada arttırarak örelim. Çünkü üçgen modelini o şekilde örerek bulabilirsiniz. Ben her sırada ikişer ilmek arttırarak yaptım yıldızlı bölüme geldiğimde siyah ipi beyaz ipime koparmadan bağladım. Siyah ip her zaman beyaz ipin içerisinde kalacak şekilde ördüm ipi hiç koparmadım. Yıldız modelini yukarıda ki resimde belirttim. Gördüğünüz gibi daha dikkatli bakıldığında siyah ip biraz belli olmakta. İki sıra beyaz çalıştım ara kısımlarında siyah iple yıldızlı model elde ettim. Aslında yapımı çok kolay bu şekilde örerek ilerledim.

Ön kısmının işlemesini bitirdikten sonra arka bölümünü sadece siyah iple tıpkı ön tarafında yaptığım modelde ki gibi arttırarak ördüm. İki parçayı da eşit olarak yaptım ki birleştirdiğimde potluk olmasın diye

Birleştirmeyi resimde gördüğünüz gibi siyah iple kirpiklerle süsleyerek yaptım. Lifin boğaz kısmını sadece iki sıra fazla örerek elimizin rahat girmesi ve kullanım açısından daha rahat olmasını istedim. Kese yaparken devamlı elimizden çıkmasın diye eşim çok beğendi. Sizlerde eşlerinize güzel hediyeler vermek istiyorsanız üçgen lif modelime göz atabilirsiniz.

Yorum Yaz!