Yeni Dantel Örnekleri

Yeni Dantel Örneği

Merhaba hanımlar! Küçüklük çağında elbette annelerinizin toplantısına yani günlere denk gelmişsinizdir. Günlerde ya dantellerden ya da çeyizlik takımlardan bahsederler be ilk dantelin ne demek olduğunun orada anladım.

Dantel her halükarda evi güzelleştiren ama ince bir ayrıntısı olan işlemeler olarak bilinir. Evin nasıl güzel olmasını sağlıyor derseniz evinizde he kötü görüntünün üstüne bir dantel koyarak görüntüyü ortadan kaldırmak pek muhtemel bu şekilde evinizde pürüz kalmıyor.

Yeni dantel örnekleri bu senede oldukça şık durumda genelleme yaparsak danteller çiçek ve üçgen şekillerde oldukça fazladır ve iyi taleple karşılaşmaktadır.

Danteller bu senede üçgen, çiçekli modeller üzerinde durularak yapılmaktadır. Özellikler fiskos danteller yuvarlak masaya koyulacak ise çiçekli olmak zorunda çünkü daha hoş bir hava veriyor evin ortamına.

Tabi tek üçgen veya çiçekli tarzları yoktur, Yuvarlak ve çiçekli olanlar ya da meyve tarzında olanlar, renkli olanlar, ya da bir hayvan şeklide olan ve sayamadığım birçok modellerde vardır.

Danteller şekil bakımından oldukça bu sezonda modellerini konuşturmaktadır. Özellikle ince tığ ile yapılan danteller çoğu kişinin istediği bir biçimdedir.

Danteller kalın ve ince tığ ile yapılır fakat söylediğim gibi genelde ince olanları daha naif durur. Bu yüzden onlar daha çok tercih edilir yani rağbet görür.

Danteller çoğu kişinin çocukluğundan beridir gördüğü el işleridir. Emeği olan güzel bir işlemedir çoğu kişinin yapamayacağı içerik ve teknik isteyen bir iştir.

El ile yapılanlar maddiyattan çok maneviyatı önemlidir bu yüzden maddiyatın önemli olabileceği bir iş türüdür.

Tabi ben burada illa alın ya da evde yapın demiyorum alıp da kullanabilirsiniz ya da bilen birisinden öğrenebilirsiniz sonuçta birisi yapar birisinin tekniği iyi değildir yapamaz kişiden kişiye değişir.

Yorum Yaz!