Yeni Erkek Kazak Modelleri

Erkak Kazak Modeli

Oldukça soğuk günler geçiriyoruz hanımlar! Bu soğuk kış günlerinde sıcak tutan bir kazaktan daha güzel bir şey olamaz. Dışarıda birçok hazır kazak satılsa da elde örülmüş bir kazak daha sıcak tutmakta hem de daha kalıcı olmaktadır.

İsteyen herkes bazı tüyolarla güzel kazaklar örebilir. Erkekleri mutlu etmek için el emeği ile örülmüş bir kazaktan daha iyi bir seçim olmaz. Eşiniz, çocuklarınız, erkek arkadaşınız için ördüğünüz kazak onları çok mutlu edecektir. Onlarca kazak modelinden istediğiniz renkte ve modelde bir kazak sizde örebilirsiniz.

Erkekler İçin En Tarz Kazak Örnekleri 

Bu senenin en moda kazaklarında bisiklet yaka bir kazak örmek çok daha iyi bir seçim olacaktır. Desenli, bisiklet yaka bir kazak örmek için 4 numara şiş kullanılmalı.

Rengi istediğiniz gibi seçebilirsiniz. M ve L bedendeki beyler için bu ölçüleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki Örgü Erkek Kazak Modelleri içinde en çok beğenilenlerdendir.

Desenli Örü Kazak Nasıl Örülür?   

Kazağın önü ve arkası için aynı işlemler yapılacak. 113 kadar ilmek atılır daha küçük biri için ilmek sayısını ve diğer ölçüleri ilmekte düştüğünüz oranda azaltmalısınız.

İlmek attıktan sonra yaklaşık 3 cm kadar prinç örülmeli daha sonra düz örgüye geçiş yapılabilir. Kazağın boyu 35 cm olacak şekilde ayarlanır. Atılan 113 ilmekten kollar için 4 er ilmek azaltılmalı.

Geriye 105 ilmek kalır. Örgü 105 ilmekle devam eder. Daha sonra boy 62 cm olarak örülür. Buna da 4 sıra devam ederek kazağın ön ve arkasını bitirebiliriz.

Kazağın deseni size kalmış istediğiniz gibi çeşitlendirebilirsiniz. Örme işine kollarla devam edebiliriz. 55 – 60 arası ilmek atılır.3 cm prinç örgüyle devam edilir.

Prinç bitince düz örgüye geçebiliriz. Daha sonra 2 cm bir ilmek arttırılmalı böylece kollar bitirilir. Ördüğümüz ön ve arka kısma eklenir.

 

Yorum Yaz!