Yuvarlak Fiskos Danteller

Örnek Yuvarlak Fiskos Dantel

Fiskos danteller kullanım şekli olarak en çok kullanılan ev dekorasyonu arasındadır. Ev içinde yaygın olarak kullanılan ve renkli görüntüler oluşturan modelleri ile her alanda tercih edilebilir.

Benim sizlere vereceğim örnek modelinde yuvarlak fiskos nasıl yapılır ve pratik yapılışı hakkında tüyoları paylaşacağım.

Fiskos dantelleri el becerinize göre farklı farklıdır. Örneğin; iğne oyası, tığ oyası ve sıkı iğne şeklindedir. Ben el becerim olarak tığ oyasını tercih ettim. Fakat diğer modeller içinde sizlere görmeniz için örnekler hazırladım.

Yuvarlak fiskos masası için yuvarlak bir masaya sahip olmanız gerekir. Aksi halde örme işlemi tamamlandığında ve masaya serildiğinde kenar alanları boşta kalarak şekilsiz bir görüntüye sebep olacaktır.

Bu yüzden masa şeklide fiskos örneğiyle eş değer olmasına dikkat etmelisiniz. Yuvarlak masam için yapılışı pratik olan yuvarlak fiskos masası örneğini size anlatacağım.

Yuvarlak Fiskos Masası Yapılışı:

İnce uçlu bir tığ tercih etmelisiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz yumak numarası 40 – 50 şeklinde olabilir. Renk seçimini ben kırık beyaz olarak aldım, sizde istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Yuvarlak fiskos masası için 6 ya da 7 tane zincir çekilir. Çekilen zincirlerin içine 15 tane olacak şekilde dolgu yapılır.

Delikler doldurulduktan sonra yuvarlak olacak şekilde 7 tane zincir çekimine devam edilir. Bu zincir ucu da dolgulu alana batırıldıktan sonra dolgu işlemi bu alan içinde başlar.

Yuvarlak fiskos masasının büyük olması için en az 15 zincir çekilmelidir. Benim masam küçük olduğu için 7 zincir yeterli oldu.

Yuvarlak modeller bittikten sonra örülen parçalar zincirler üzerinden birleştirilir. Yuvarlak fiskos modeli için yuvarlak kenarlı örnekler yapılır.

Çiçek modeli oluşacak şekilde dolgulu zincir alanları yapılır. Dolgular örülerek çıkılır ve fiskos modelimiz tamamlanmış olur.

Yorum Yaz!