Yuvarlak Fiskos Masa Örtüsü Modelleri

Örnek Yuvarlak Fiskos Dantel Masa Örtüsü Modeli

Hayırlı günler sevgili hanımlar, yepyeni bir günde daha birlikteyiz. Sizlere ufak tefek değişikler ile yeni, modern ve de farklı dokunuşlara sahip dantel, örgü, çeyiz örnekleri ile ilgili bir kaç öneride bulunmak bana her geçen gün çok daha fazla şevk veriyor. Sizler ve de yoğun talebiniz sayesinde bu işe olan inancım daha da artmakta.

Tüm çeyiz ve de dantel örneklerini bin bir emekler ile yapıp kendimiz, kızımıza, oğlumuza, gelinimiz, adetlerimiz ve de geleneklerimiz gereği hediye etmekteyiz.

Ben de düşündüm taşındım, bugün sizler ile salonlarımızdaki fiskos masalarını süsleyen, yuvarlak fiskos masa örtüsü modelleri ile ilgili bildiklerimi paylaşmaya karar verdim.

Eski gelenek ve de göreneklerimize göre, her yeni evli çiftin salon takımlarında mutlaka bir tane de olsa yuvarlak fiskos masası olmazsa olmazlardan birisidir.

Ben de bugünkü yazımda, kolalı olarak kullanabileceğiniz yuvarlak fiskos masası örneklerinden bahsedeceğim.

Sevgili hanımlar, yuvarlak fiskos masa örtüsü yapımında, elli numara ören bayan ya da ağ ipi kullanılabilir. Tığ olarak da yirmi iki numara benim tercihim, daha tok bir görüntü sergilemektedir.

Öncelikle on tane zincir çekiyoruz. Daha sonrasında ise zincirin içinden tekrar zincir çekerek dolgu yapıyoruz. Bu zincir solgunlarını yuvarlak bir örnek çıkana kadar devam ediyoruz.

Dolgu yaparak arttırdığımız bu fiskos masası örneğinde elinizin tabiri caizse biraz sıkı olması gerekmektedir. Zincir ile başladığımız bu örnekte ki tek ince nokta, zincirlerin içini doldurarak, döne döne motifi yuvarlak bir fiskos masası büyüklüğünde yapmak.

Bu sayede hem çok kolay bir motifi öğrenmiş olacaksınız hem de elinizde ki örnek bittiğinde isterseniz şekilde ütüleyerek, isterseniz de kolalayarak kullanmanın keyfine varacaksınız. Hayırlı günler sevgili hanımlar…

Yorum Yaz!